8мм абалон шел волфрам карбид прстени унисекс свадбени бендови фацетиран раб удобност

Краток опис:

> 8мм абалон шел волфрам карбид прстени унисекс свадбени бендови фацетиран раб удобност
> Блескава абалонска обвивка со уникатен полиран фацетиран раб, што е извонреден и модерен венчален прстен.
> Направена од одличен волфрам карбид, супер удобната внатрешна површина прави да се чувствувате пријатно кога го носите.
> Тој е тежок и издржлив, во име на цврстината на ветувањето и loveубовта. Совршен за родендени, годишнини, свадби, Божиќ, забава и сите други специјални прилики.


Детали за производот

1, материјал: волфрам челик

2, големина: 6мм 8мм ширина 2,3-2,5мм дебелина

3, тежина: 0,01 кг

4, пакет рефус: 1 парче по торба за отпадоци, 50 парчиња за голема торба за уши, 500-1000 парчиња за картон

5, пакет за малопродажба: 1 парче по кутија за подароци

6, материјалот не е никел, хром, олово, што е безбедно за вашето тело, без разлика колку долго носите. ПРИСТАПЕН ИЗВЕШТАЈ, ROSH, CE сертификација.

7, карактеристиките на изгледот на накит од волфрам челик: длабок, цврст, цврст, едноставен, елегантен, по обработката, волфрам челичен накит има повеќе личност и е се повеќе и повеќе сакан од младите. Поради оваа причина, накитот од волфрам челик стана најпопуларниот накит во Европа и Америка денес.

8, друг материјал: керамика, титаниум, нерѓосувачки челик, дрво и така натаму

9, Друга влошка: рогови, змеј, влакна, метеорит, вистински опал, тиркизна боја или мешави материјали за вметнување

10, други бои: 14K / 18K / 24K злато / црно / розово злато / сино / сребро / повеќе бои позлатени

11, друга големина: големина на САД од # 4- # 12 , или следете ја прилагодената големина

 

8мм абалон шел волфрам карбид прстени унисекс свадбени бендови фацетиран раб удобност

Хардверски накит од Гуангжу ујуан е фабричко производство на машки накит над 10 години; има над 50 комплети машини со 40 работници, 10 QC за целосни прстени за контрола на квалитетот. Тука многу стилови на прстени со 9 години рекорд.

Од 2010 година започна обемот на продажба над 4 милиони УСД. Милиони празни прстени на залиха до кратко време на водење, главниот пазар во САД, Европа и Блискиот исток итн. Целокупната стока без олово, хром, никел, сертификација CE, ROSH, извештај REACH.

12778994676_1509029048RING RING

Што можеме да сториме за клиенти:

Боја на позлата

Парче, полно злато, злато со позлата IPG, пиштол, црно (позлата со јон, нема да избледи за 3 години)

Големина

Според вашето барање.

Лого

Може ли ласерски да го испечати вашето лого според вашето барање 

Пакување

Внатрешно пакување: 1pcs / opp торба 50pcs / пена кутија, надворешно пакување: 500-1000pcs / картон 

MOQ

10 парчиња

ОМЕ и ОДМ

Прифатено

Време на испорака

25-30 дена по потврдата

Време на примерок

1-7 работни дена  

испорачување 

DHL, UPS, EMS, Fedex, TNT, итн.

Услови на плаќање

T / T, Western Union, PayPal.

Примероци

Прво испраќање примероци за испитување на квалитетот е достапно

Пример за нарачка 

100% плаќање пред производство

Вистински ред 

плати 30% депозит однапред, 70% салдо треба да се плати пред испорака 

КК

1. Контрола на примерок, ние нема да започнеме да ги произведуваме производите додека не го потврдите примерокот.

2. Сите ваши производи ќе бидат изработени од квалификувана работна сила.

3. produceе произведеме 2 ~ 5% повеќе стока за да ги замениме Неисправните производи.

4. Пакувањето ќе биде отпорно на удари, влага и запечатено.

После продажбата

1. Многу сме среќни што клиентот ни дава предлог за цена и производи.

2. Ако имате какво било прашање, ве молиме да го известите во првото преку е-пошта или телефон. Можеме да се справиме со нив за вас на време.

3. Ние ќе испратиме многу нови стилови во секоја недела до нашите стари клиенти

4. Ако производите се еродираат откако ќе ја добиете стоката, ние ќе ви го надоместиме откако ќе потврдиме дека е наша одговорна

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја